نقش خانه های سلامت در ارتقاء مهارت های اجتماعی ضعیف که ممکن است برای سلامت مضر باشد

طبق یک مطالعه جدید از دانشگاه آریزونا، کسانی که در شرایط اجتماعی مشغول به مبارزه هستند ممکن است در معرض خطر بیشتر مشکلات روانی و جسمی باشند.
به همین دلیل است که افرادی که دارای مهارت های اجتماعی ضعیف هستند تمایل بیشتری به استرس و تنهایی دارند و هر دو می توانند به سلامت منفی منجر شوند.
از آنجایی که مهارت های اجتماعی با مشکلات روانی مانند افسردگی و اضطراب همراه است "اما ما به طور قطعی نمی دانستیم که مهارت های اجتماعی نیز از سلامت جسمی بیستر باید مد نظر قرار گرفته شود. به نظر می رسد دو متغیر – تنهایی و استرس – عواملی باشند که مهارت های اجتماعی ضعیف را به سلامت پیوند می دهند.
افراد دارای مهارت های اجتماعی ضعیف استرس و تنهایی در زندگی آنها
این مطالعه بر اساس یک نظرسنجی نمونه ای از 775 نفر از افراد 18 تا 91 ساله انجام شده است که از آنها خواسته شده است تا به پرسش های طراحی شده برای سنجش مهارت های اجتماعی، استرس، تنهایی و سلامت روان و جسمی پاسخ دهند.
مهارت های اجتماعی به مهارت های ارتباطی اشاره دارد که به افراد اجازه می دهد تا به طور موثر و مناسب با دیگران تعامل داشته باشند، نویسنده بر روی چهار شاخص خاص از مهارت های اجتماعی متمرکز شد: توانایی ارائه حمایت عاطفی به دیگران؛ افشای خود و یا توانایی به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی با دیگران؛ مهارت های ادعایی منفی، یا توانایی پاسخگویی به درخواست های غیرمنطقی از دیگران؛ و مهارت های شروع ارتباط، یا توانایی خودتان را به دیگران معرفی کنید و آنها را بشناسید.
نتیجه این تحقیق نشان داد که شرکت کنندگان دارای کمبود در این مهارت بودند، بیشتر تنش، تنهایی و بطورکلی سلامت روحی و جسمی ضعیفی دارند.
در حالی که اثرات منفی تنش بر روی بدن برای مدت طولانی شناخته شده است، تنهایی یک عامل خطر جدید سلامتی شناخته شده است.
زندی به نقل از نویسنده گفت: "ما حدود 15 سال پیش متوجه شدیم که تنهایی در واقع یک خطر جدی برای مشکلات سلامتی است. این به عنوان جدی بودن خطر ابتلا به سیگار کشیدن، چاقی یا خوردن یک رژیم غذایی با چربی بالا با کمبود ورزش است."
هنگامی که مردم عجله دارند از خانه بیرون بیایند و نمی توانند کلیدهای ماشین خود را پیدا کنند یکی از نشانه های تنهایی مردم است.
او گفت: "هنگامی که کلیدهای مان را گم می کنیم، در 99 درصد زمان ها آنها را پیدا می کنیم، استرس تمام می شود ، ما بیرون می رویم و این کار تمام شده است" "تنها افراد تجربه مشابهی از جستجوی کینه توزی را تجربه می کنند – در این مورد نه برای کلیدهای ماشین، بلکه برای روابط معنی دار – و آنها توانایی فرار از این استرس ندارند. آنها برای پیدا کردن آنچه که به دنبالش نیستند و استرس ناشی از جستجوی عجیب و غریب آسیب می بینند. "
خبر خوب این است که مهارت های اجتماعی ثابت شده است و می توان به مداخله پذیری رسید.
او گفت: "برای افرادی که واقعا می خواهند مهارت های اجتماعی خود را بهبود بخشیده و با آنها کار کنند، درمان وجود دارد، مشاوره و آموزش مهارت های اجتماعی وجود دارد."
با این حال، متاسفانه، بسیاری از افرادی که مهارت های اجتماعی ضعیف دارند این را درک نمی کنند، یکی از مشکلات، داشتن مهارت های اجتماعی کم و عدم آگاهی اجتماعی است، بنابراین اگر آنها مهارت های اجتماعی را نیاموزند، متوجه مشکلاتشان نمی شوند و در حال بحث با همکاران یا همسرشان هستند.
بنابر این "آنها در حال رانندگی با این عامل خطر سلامتی هستند و حتی از آن آگاه نیستند" ، این مشکل را در خود نادیده نگیرید.
مهارت اجتماعی کجاست؟
مهارت های اجتماعی عمدتا در طول زمان آموخته می شود، که از خانواده خود آغاز می شود و در طول زندگی ادامه می یابد. با این حال، برخی از شواهد علمی نشان می دهد که ویژگی های خاصی نظیر جامعه شناسی یا اضطراب اجتماعی ممکن است حداقل تا حدی به ارث رسیده باشد.
اما من به عنوان محقق این موضوع بر اساس نتایج تجربه کاری خودم در برخورد با آدم های متفاوت معتقدم که مردم ببیرون از خانواده هم می توانند به کسب مهارت های اجتماعی بپردازند و خانه های سلامت توانسته اند نقش بسیار موثری در آموزش مهارت های اجتماعی فردی داشته باشد.
موضوع آموزش مهارت های اجتماعی یکی از رسالتهای خانه سلامت در شهرداری ها می باشد.
عواقب فناوری اطلاعات بر مهارت های اجتماعی
در حالی که زندی نقل می کند که نویسنده در مطالعه فعلی خود به آن نپرداخته است، فناوری با تمام مزایای آن ممکن است عواقبی جدی بر روی مهارت های اجتماعی بخصوص در جوانان داشته باشد.
او گفت: "استفاده از تکنولوژی – به ویژه پیامک نیز (شبکه های پیام رسان اجتماعی در ایران به مورد اشاره تکنولوژی نویسنده نزدیک تر است) – احتمالا یکی از بزرگترین موانع برای توسعه مهارت های اجتماعی در جوانان امروز است" "همه چیز خیلی ضعیف و نابهنگام است و این چیزی نیست که طی هزاران سال، تاریخ به انسانها داده است. این باعث می شود که جوانان بیشتر از زمانیکه با دیگران روبرو می شوند منزوی و ترسو باشند، و هیچ تعامل اجتماعی وجود ندارد و من از آن هراس دارم که واقعا جوانان آسیب ببینند. "
من معتقدم که والدین می توانند با آموزش مهارت های اجتماعی به کودکان خود، سلامتی آنها را مورد توجه قرار دهند و نه تنها با محدود کردن زمان استفاده از شبکه های اجتماعی و همچنین بازی های رایانه ای فردی که امروزه در گوشی موبایل و تبلت نیز در دسترس است، همچنین اطمینان حاصل کنند که کودکان به طور منظم در شرایطی قرار می گیرند که نیاز به تعامل اجتماعی شخصی دارند.
برای آموزش استفاده صحیح از گوشی همراه و تبلت به فرزندان، والدین ابتدا باید الگوی رفتاری مناسبی برای فرزندان باشند و می بایست که قوانینی برای خود وضع کنند، بطور مثال در مواقع خوردن ناهار و شام و تجمع های خانوادگی استفاده از گوشی را ممنوع کنند. بیش از این کودکان و نوجوانان خود را باید در خصوص اشتراک گذاری مطالب و عکس های خود آموزش بدهند و هوشیار نمایند . که ممکن است افرادی غریبه به غیر از دوستانش که مشخص نیست که سارق، کلاهبردارند و یا قصد شومی در سر دارند یا خیر به اطلاعات آنها دسترسی پیدا کنند و از آنها سوئ استفاده نمایند.
"قرار گرفتن فرزندان در شرایط تعامل اجتماعی می تواند یک اردوگاه تابستانی، یک برنامه ورزشی، یک گروه مذهبی باشد یا محلی که آنها می توانند با همسالان خود صحبت کنند و فقط صحبت کنند و کارها را با هم انجام دهند"(منظور نویسنده این است که در محل های فوق بدون وسایل الکترونیکی حضور داشته باشند).
تحقیقات آینده باید بررسی کند که چگونه جنبه های دیگر مهارت های اجتماعی ممکن است بر سلامتی تأثیر بگذارد. او همچنین علاقه مند به بررسی اینکه چگونه مهارت های اجتماعی در مبارزه با بیماری های مزمن تاثیر می گذارد.
________________________________________
منبع مقاله:
مواد ارائه شده توسط دانشگاه آریزونا . اصلی نوشته شده توسط الکسیس آبی. توجه: محتوا را می توان برای سبک و طول ویرایش کرد.
________________________________________
مرجع مجله :
1. کریس سگرین به نقل از نویسنده. تأثیرات غیرمستقیم مهارت های اجتماعی بر سلامت از طریق استرس و تنهایی . ارتباطات بهداشتی ، 2017؛ 1 DOI: 10.1080 / 10410236.2017.1384434
ارائه شده توسط دانشگاه آریزونا . توسط الکسیس آبی
________________________________________

ادامه خواندن نقش خانه های سلامت در ارتقاء مهارت های اجتماعی ضعیف که ممکن است برای سلامت مضر باشد
Share

آثار حقوقی اجاره مدرک جهت رتبه بندی

شاید شما هم از جمله مهندسانی باشید که با وسوسه کسب درآمد روبرو شده اید (آنهم از واگذاری مدرک مهندسی تان به یک شرکت پیمانکاری ), اما دوست دارید قبل از انجام اینکار از عواقب این امر مطلع شوید. در این نوشتار سعی خواهیم کرد که به جنبه های مختلف این مهم بپردازیم.

قبل از هر اقدامی بیایید سر فصلهای لازم برای اشنایی بیشتر را مرور کنیم :

ادامه خواندن آثار حقوقی اجاره مدرک جهت رتبه بندی
Share

برای آنکه ۱۰ سال دیگر هنوز در بازار کار به شما نیاز باشد، این ۵ مهارت را در خود پرورش دهید

برای نمونه، برخی برآورد ها حاکی از آن هستند که تقریباً نیمی از مشاغل آمریکا در آینده ی نزدیک تحت تأثیر اتوماسیون قرار خواهند گرفت. به این ترتیب، سؤال این است که در حال حاضر چه مهارت هایی باید در خود پرورش دهیم تا ظرف یک دهه ی آینده با بیکاری دست به گریبان نشویم؟

توانایی ها و دانش مورد نیاز هر صنعت به طور قطع با صنعت دیگر متفاوت است، اما روند های مشترکی نیز میان همه ی صنایع وجود دارند که به گفته ی یکی از آینده پژوهان حوزه ی کار به نام جین مایستر، زندگی اغلب ما را تحت تأثیر قرار خواهند داد. در ادامه ۵ مهارتی را از نظر خواهید گذراند که باید از امروز در خودتان پرورش دهید تا در بازار کار یک دهه ی آینده هنوز به شما نیاز باشد.

ادامه خواندن برای آنکه ۱۰ سال دیگر هنوز در بازار کار به شما نیاز باشد، این ۵ مهارت را در خود پرورش دهید
Share

منابع شوم

سالهاست در دنیا پدیده ای به نام شومی منابع یا Resource Curse مورد توجه قرار گرفته است. دقت کنید که «شومی منابع» یک بحث متافیزیکی نیست که بگوییم همینکه زیر زمین در کشور شما سرشار از منابع بود شما روی زمین بدبخت خواهید زیست. این یک بحث مشخص استراتژیک و اقتصادی است. زمانی که منابع طبیعی شما استخراج می‌شوند و به درآمد ملی تبدیل می‌شوند، بدبختیها شروع می‌شوند. خصوصاً اگر این منابع تجدیدناپذیر باشند.

ادامه خواندن منابع شوم
Share

نوبت انتخاب سرنوشت ساز

دنیای اقتصاد: تصمیم‌سازان امروز در همایشی، مسیر سیاست‌گذاری پولی را با محوریت «تامین مالی تولید» به بحث می‌گذارند. آثار رکودی به جامانده از سیاست‌های گذشته دلیل چنین انتخابی است. حل معمای رکود از دو جهت در مقطع کنونی مهم و حساس به شمار می‌آید. تک‌رقمی شدن نرخ تورم پس از سال‌ها نوسان در سطوح دو رقمی و ورود دولت به سال پایانی فعالیت خود، دو عامل حساسیت بخش به این مساله است. هم‌اکنون برخی نگاه‌ها با استناد به فروافتادن تورم از سطح دو رقمی و برخی رویکردها از زاویه اقتصاد سیاسی نسخه‌ای واحد به سیاست‌گذاران توصیه می‌کنند؛ دست کشیدن از کاهش تورم و تحریک رونق با ابزار سیاست پولی. به این ترتیب دولت مجددا در دو راهی «راه‌آسان» یا «راه درست» قرار گرفته است. ونزوئلا نماینده انتخاب راه آسان و آمریکا و انگلستان دهه 70 نیز نمونه انتخاب راه درست در هنگام رکود تورمی هستند. از این‌رو سال 95 سال سرنوشت اقتصاد ایران است. دولت با رفتار سلبی توانست نرخ تورم را در مسیر کاهش قرار دهد. اما در ادامه، این مسیر درست با دو انتخاب روبه‌رو است یا از این راه به‌دلیل برخی مصلحت‌سنجی‌ها بازگردد و برای یک رونق مقطعی تن به سیاست‌های گذشته بدهد که تجربه ونزوئلا را پیش‌روی دارد یا راه درست را انتخاب کند و سختی‌های درمان برای رسیدن به بهبودی کامل را بپذیرد.

ادامه خواندن نوبت انتخاب سرنوشت ساز
Share

پرتال كانون دانش محلي است كه در آن آخرين اخبار علمي – فرهنگي – ورزشي – اقتصادي ؛ مقالات علمي و فني و آخرين نرم افزارهاي روز؛ ارائه شده و شما را در جهت يافتن دوستاني همفكر ؛ تبادل نظر با ديگران ؛كشف خلاقيتها و …. ياري مي بخشد.